Relacje

Przystanek Wakacje - Kuźniczka Nowa

Autor: Beata Maro

Deszczowa pogoda podczas Przystanku Wakacje w Kuźnicze Nowej nie zepsuła dobrej zabawy. Akcja Lato jak zawsze obfitowała w warsztaty oraz konkursy.
Spotkanie rozpoczęliśmy warsztatami z gry w szachy. Pod czujnym okiem instruktora, dzieci uczyły się ruchu figur na szachownicy. Wstępne wskazówki pomogły w późniejszym opracowywaniu własnej taktyki gry.
Tym razem tematem przewodnim warsztatów artystycznych, były wymarzone wakacje. Marzenia spełniły się za pomocą kredek i wyklejanek na płóciennych torbach, do których można będzie spakować swój podróżny niezbędnik i wybrać się na wakacyjne wojaże.
Główną atrakcją był wielki teleturniej, na który składały się konkurencje zręcznościowe (łowienie pluszowych zwierzątek morskich, rzut do celu), pamięciowe (zapamiętywanie odgłosów, mega memory) oraz rozpoznawanie znanych postaci czy piosenek z bajek. Podczas teleturnieju dzieci mogły wykazać się również swoją wiedzą ogólną. Konkursowi towarzyszyły wielkie emocje, a wszystkie drużyny walczyły zawzięcie o wygraną. Ostateczne na pierwszym miejscu rywalizację zakończyła drużyna dziewczyn.
Ponadto na Przystanku można było namalować sobie zmywany tatuaż, dostać zabawkę z balonów, wziąć udział w konkursach zręcznościowych, takich jak na przykład walka na balonowe miecze.

Przypominamy, że na Przystankach Wakacje widzimy się w każdy wtorek. W każdą wakacyjną srodę natomiast zapraszamy do Centrum Sportów Letnich Pogoria III przy molo na Przystanek Plaża. Pamiętajcie, na kolorową wycieczkę naszym autobusem biletów nie potrzebujecie! Sprawdzajcie kiedy nasz autobus zatrzyma się w Waszej okolicy.

Rozkład jazdy:

Przystanek Wakacje
Przystanek Plaża
 

Tekst i zdjęcia: Kamila Skowron