Kino

Przegląd Filmów Buntownicy Kamery - Czechosłowacka Nowa Fala

Autor: Olaf Otwinowski

Gdyby nie przeglądy filmowe w Kinie KADR, to podczas Festiwalu Kultury ZagłębieWood byłoby jak w czeskim filmie. Dlatego w trakcie listopadowej odsłony festiwalu, na szklanym ekranie wyświetlona zostanie klasyka filmu czechosłowackiego, wpisująca się w Przegląd Filmów "Buntownicy Kamery: Czechosłowacka Nowa Fala".

Po czym poznać prawdziwego kinomana? Po tym, że choć raz widział dzieło Miloša Formana. Jeśli chcecie poznać jego twórczość, jak i innych reżyserów zza naszej dawnej południowej granicy, wystarczy odwiedzić Kino KADR 3, 10, 17 i 24 listopada. Perełki czechosłowackiego kina lat 50. i 60. będą wyświetlane w tych dniach w godzinach 18.00 i 20.00.

Podczas pierwszego seansu zobaczymy "Miłość blondynki", by dwie godziny później poznać sens komunikatu w filmie "Pali się moja Panno". W programie znajdziemy nie tylko tytuły z gatunku dramatu. Dla tych, którzy lubią ciarki na plecach horror z 1986 r. - "Palacz Zwłok", a dla fanów science-fiction – "Diabelski wynalazek". To tylko kilka pozycji kina, które charakteryzowało się często eksperymentalnym podejściem, mającym istotny wpływ na kulturę i sztukę europejską w tamtych czasach.
 

PROGRAM PRZEGLĄDU:

3 listopada

10 listopada

17 listopada

24 listopada