Kino

Projektor świadomości, czyli kino plenerowe w Będzinie

Autor: Grzegorz Drygała

Już dzisiaj rusza kino plenerowe w Będzinie, realizowane w ramach kampanii społecznej pod nazwą „PROJEKTOR ŚWIADOMOŚCI - Obalamy mity 2015”. Seanse odbędą się w czterech różnych dzielnicach miasta i będą połączone z prelekcją specjalistów z zakresu przemocy w rodzinie.

Kampania kierowana jest do głównie mieszkańców Będzina, a jej celem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat przyczyn i skutków przemocy w rodzinie poprzez upowszechnienie informacji o możliwościach i formach udzielania pomocy, zarówno osobom dotkniętym przemocą, jak i stosującym przemoc w rodzinie.

Głównymi organizatorami kampanii są Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Urząd Miasta w Będzinie oraz Stowarzyszenie „Zaczarowana Pomoc”, a realizacji seansów podjął się Pałac Kultury Zagłębia i Kino Kadr.

Wszystkie seanse zaczynamy o godzinie 20:00

  • Dzielnica Łagisza 20.08.2015r.  -  „Uprowadzona”, reż. Pierre Morel  (boisko przy Zespole Szkół nr 4 ul. Jedności 38, Będzin-Łagisza)
  • Dzielnica Warpie 27.08.2015r. - „Chrzest”, reż. Marcin Wrona (Park Warpie „ Strefa Aktywności Rodzinnej” ul. 1 Maja)
  • Dzielnica Grodziec 03.09.2015r. - „Joe”  reż. David Gordon Green (plac przy Ośrodku Kultury w Grodźcu ul. Słowackiego 2)
  • Dzielnica Podzamcze 10.09.2015r. - „Plac Zbawiciela”, reż. Krzysztof Krauze, Joanna Kos-Krauze (placu przy Zamku w Będzinie ul. Podzamcze)

Zapraszamy