Repertuar

Program Dni Dąbrowy Górniczej 2015

Autor: Krzysztof Korzeniecki

Wielkimi krokami zbliża się ostatni weekend maja, a wraz z nim Dni Dąbrowy Górniczej! Trzy dni znakomitej zabawy w Parku Hallera, z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej, z mocą atrakcji, festiwali i konkursów. W tym roku dla dąbrowian i mieszkańców Zagłębia zagrają m.in.: Golec uOrkiestra, Kasia Kowalska i Luxtorpeda.

Nikt nie ma wątpliwości, że muzyka na scenie w Parku Hallera (Centrum Dąbrowy Górniczej) będzie łączyć pokolenia. W ciągu trzech dni grania każdy znajdzie coś dla siebie.

Zaczniemy już 29-go maja ostrym brzmieniem zespołów z okolic Zagłębia, by następnie wyjść naprzeciw formacji FRONTSIDE, grającej na scenach takich imprez jak Mystic Festival i Przystanek Woodstock z gwiazdami pokroju Iron Maiden. Piątek zakończy się prawdziwą torpedą, a właściwie LUXTORPEDĄ. Zespół znany również z woodstockowych wystąpień, który zasłynął utworem "Autystyczny”, okrzykniętym najlepszym przebojem według Plebiscytu "Teraz Rock” w roku 2012.   

Sobota minie nam pod znakiem muzycznego kuszenia ze strony zespołu RED LIPS, znanego z telewizyjnego show Must Be the Music – Tylko Muzyka oraz piosenki "To co nam było”, której teledysk został wyświetlony w serwisie YouTube już ponad 22 miliony razy. Tuż po nim zagra grupa PECTUS – czterech przystojnych mężczyzn nagrodzonych w 2008 roku Słowikiem Publiczności na Festiwalu w Sopocie. Ich utwór "Barcelona” był w czołówce list przebojów w wielu stacjach radiowych. Na koniec sobotniego wieczoru, wszystkim doskonale znana, laureatka platynowych płyt - KASIA KOWALSKA.

Niedziela klasycznie, po klasycznym obiedzie - MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL ORKIESTR DĘTYCH oraz FESTIWAL DOTYK DŹWIĘKU. Gwiazdą wieńczącą Święto, będą ulubieńcy polskiej publiczności, propagatorzy rodzimej kultury, najsławniejsi muzyczni bliźniacy wraz z zespołem, czyli GOLEC uORKIESTRA.

Nie można zapomnieć o wydarzeniach towarzyszących, które są nieodłącznym elementem imprezy. Tradycyjnie przy wejściu do Parku Hallera stanie Lunapark. Oprócz tego szereg konkursów, warsztatów plastycznych i zabaw, w których udział będą mogły wziąć całe rodziny.

tekst: Olaf Otwinowski

SPONSORZY GŁÓWNI

PARTNER

 

SPONSORZY