Relacje

Premierowo i muzycznie

Autor: Olaf Otwinowski

Miniony weekend w PKZ był niezwykle muzyczny. W piątek 23 listopada na dużej scenie pałacu miał miejsce koncert promujący premierowy album dąbrowskiego zespołu Transgresja. Dzień później na tej samej scenie widzowie mieli okazję usłyszeć muzykę zespołu Queen symfonicznie. Niedziela z kolei należała do Varius Manx i Kasi Stankiewicz.

Nikt nie wiedział czego można się spodziewać po piątkowym koncercie Transgresji. Zwłaszcza, że ustawienie samych świateł do koncertu trwało cały, poprzedzający wydarzenie, dzień. Koncert półfinalistów programu Mam Talent poprzedził support w postaci grupy Manchiz. Choć widownia nie była wypełniona po brzegi, to publiczność, która chciała zobaczyć Transgresję z nowym materiałem była pod dużym wrażeniem efektów świetlnych oraz muzyki, którą zaprezentowali członkowie grupy. Nie mogło zabraknąć bisów, owacji na stojąco oraz spotkania z fanami tuż po koncercie.

W sobotę w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia zaprezentowało się kilkudziesięciu muzyków, którzy przedstawili własne aranżacje muzyki zespołu Queen. Wszystkim znane hity zyskały nowego oblicza, dzięki chórowi oraz orkiestrze. Dąbrowska widownia nie chciała wypuścić artystów do domu, upominając się kolejnego utworu i kolejnego, i kolejnego.

Niedziela należała do legendarnej już grupy Varius Manx, z którą występowała Kasia Stankiewicz. Wspaniały koncert, promujący nową płytę, z pewnością zostanie w pamięci widzów, którzy ten wieczór postanowili spędzić z zespołem. Publiczność, oprócz piosenek albumu ENT, usłyszała również słynne hity, a po koncercie spotkała się z zespołem w pałacowym holu.

Fot.: Marek Wesołowski