Relacje

Premiera w plenerze!

Autor: Olaf Otwinowski

The Lord of the Stars - dąbrowska superprodukcja w reżyserii Jarka Cyby (Kabaret DNO) miała wczoraj swoją premierę w plenerze. Jednocześnie stanowiła ona pierwszy seans tegorocznego Letniego Kina Plenerowego, który faktycznie odbył się pod chmurką. Wszystko zaczęło się od spotkania z reżyserem o godzinie 21:00, który opowiedział o tym jak powstawał film.

The Lord of the Stars był dodatkowym punktem w rozkładówce Letniego Kina Plenerowego, które organizwane jest przez Pałac Kultury Zagłębia na terenie Fabryki Pełnej Życia. Na wczorajszej projekcji zjawiło się ok. 180 osób. Pomimo chłodu, jaki przyniósł wieczór, fani kina wytrwali do końca. Prawdopodobnie rozgrzewali się śmiechem, który co chwilę wybuchał wśród plenerowej publiczności. Na koniec oklaski, gratulacje i uśmiechy na twarzach, dlatego śmiało można stwierdzić, że zadanie zostało wykonane.

Był to drugi, ale nie ostatni seans LKP. W najbliższą sobotę o 21:30 na pneumatycznym ekranie zobaczymy film Julieta Pedro Almodovara, na który już dziś zapraszamy do Fabryki Pełnej Życia.