Placówki

Premiera bajki w Unikacie za nami

Autor: Administrator
Lustro: Witajcie wszystkie dzieci. Czy byłyście grzeczne? Tak? To szkoda bo mamy dla was bajkę z morałem, a przecież grzecznym dzieciom nie ma sensu prawić morałów. (...) Właściwie kto dziś wierzy w bajki, są ważniejsze rzeczy na świecie. Czy wiecie na przykład że szkło hartowane zwiększa swoją użyteczność poprzez zwiększenie wytrzymałości powierzchni szklanej? Proces hartowania szkła polega na nagrzaniu  szkła do temperatury 700 stopni Celcjusza...   
Księżniczka: Halo? Co to za banialuki? Długo jeszcze? Ja tu czekam!Zaczynajmy! Hello!          
autorzy tekstu: Władysław Sikora i Jarosław Cyba

 

Tak zaczyna się zabawna multimedialna bajka "O Księżniczce Rozamundzie co piękną być chciała"  wystawiona przez dziecięcą grupę kabaretową z klubu Unikat 4 czerwca. Wierzcie mi, dalej jest jeszcze śmieszniej. Rodzice Księżniczki maja wielki kłopot, bo na ogłoszenie matrymonialne nawet trolle z Kamiennego Lasu nie odpowiedziały. Siostry Rozamundy jak przystało na prawdziwe Księżniczki na każdym balu gubią pantofelek i śpią na grochu, przez co dostają odleżyn. Wróżka mieszka pod adresem www.wróżka.pl, udziela tez porad telefonicznych za 5 zł za minutę. Wielbiciele humoru rodem ze "Shreka" nie poczują się zawiedzeni. Widowisko wykorzystuje najnowszą technikę łącząc świat wirtualny z realnymi postaciami granymi przez przedszkolaki. Nawiązania do bajek i współczesności nadają tej historii drugie dno . 

A skoro o "dnie" mowa nie sposób nie wspomnieć o Jarku Cybie instruktorze zajęć, cenionym kabareciarzu. Nasze koło filmowo-kabaretowe zaprasza dzieci i młodzież na kolejne spektakle a od nowego sezonu na zajęcia filmowo-kabaretowe do Unikatu.