Kino

Powrót do kin studyjnych

Autor: kamila.szwarc

Kina studyjne od lat pełnią istotną rolę w życiu kulturalnym Polaków – są miejscami poważnej rozmowy o kinie i życiu, które to kino pokazuje. Łączą ludzi z pasją, kochających nie tylko filmy, ale i wspólne doświadczanie kultury, promują młodych polskich twórców i tytuły często niełatwe, ale ważne i potrzebne. 12 marca, w związku z zagrożeniem epidemicznym, została podjęta decyzja o zamknięciu instytucji kultury, w tym ponad 230 małych i średnich kin. Kina te nie trwały bezczynnie w trakcie lockdownu. Aby zachować kontakt z Widzami i wciąż realizować misję promocji kina artystycznego, Stowarzyszenie Kin Studyjnych będące od niedawna operatorem programu Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych, powołało do życia największe wirtualne kino zrzeszające na jednej platformie kilkadziesiąt podmiotów. Dzięki MOJEeKINO.pl Widzowie mogli zaprosić swoje ulubione kino do domu i cieszyć się specjalnie wyselekcjonowanym repertuarem, którego próżno szukać na tradycyjnych platformach VOD.

Ale doskonale wiemy, że prawdziwa magia kina kryje się w ciemnej sali kinowej. I czas, by tę magię odkryć na nowo. Odkryć w małych, przytulnych kinach studyjnych.

Kino Kadr również należy do Stowarzyszenia Kin Studyjnych i aktywnie bierze udział w akcji POWRÓT DO KIN STUDYJNYCH. W związku z tym, jak nigdy dotąd nasza mała sala kinowa jest otwarta dla Was przez całe wakacje. W repertuarze mamy zaplanowane seanse dla dzieci, które w sierpniu rozpoczynać się będą o 17:00, a na godzinę 19:30 zapraszamy dorosłych na filmy dedykowane właśnie im.

Kampania realizowana przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.