Relacje

Podsumowanie kulturalnego weekendu

Autor: Olaf Otwinowski

W miniony weekend udało się przeprowadzić planowo 3 z 4 imprez plenerowych. Choć chmury straszyły i czasami padał deszcz, to nie zagroził on piątkowym i sobotnim wydarzeniom.

W piątek o 21:00 na Miejskiej Plaży Pogoria III odbył się trzeci z koncertów cyklu Muzyka nad wodą. Na plenerowej scenie zagrał zespół The Cajun Spices, który przeniósł publiczność w mentalną podróż po muzycznej stronie Nowego Orleanu. Tuż przed koncertem tancerze ze Swing City Katowice udzielali lekcji swingu wszystkim chętnym. Muzyka, taniec, znakomita atmosfera - czego chcieć więcej?

W sobotę o 18:00 w Kręgu Tanecznym Parku Zielona zagrało czterech przystojnych wiolonczelistów, którzy razem tworzą zespół Cello Maniax. Muzycy zaprezentowali różne gatunki muzyczne, a w ich repertuarze znalazła się muzyka rockowa, klasyczna i jazzowa. Koncert przypadł do gustu wszystkim, którzy tego dnia pojawili się w parku. Bawiły się dzieci, dorośli i seniorzy, co tylko świadczy o uniwersalności cyklu w Zieloną gramy.

Kilka godzin po koncercie w Fabryce Pełnej Życia można było obejrzeć seans pod chmurką. Tym razem publiczność wybrała się w Niezwykłą podróż Fakira, który utknął w szafie w ramach Letniego Kina Plenerowego organizowanego przez pałacowe Kino Kadr.

W niedzielę, przy fontannie Parku Zielona, miał odbyć się koncert Orkiestry Sojka Band. Jednak został on przeniesiony do Pałacu Kultury Zagłębia - ze względu na pogodę. Tym razem Jerzy Sojka i spółka zaprezentowali koncert o zabarwieniu latyno-amerykańskim.

Fot. Marek Wesołowski