Kino

Po naukę do kina

Autor: Grzegorz Drygała

W marcu w zajęciach KinoSzkoły wzięło udział blisko 650 uczniów wraz z opiekunami. W naszym "małym" kinie odbyło się aż 8 seansów filmowych z prelekcją, 6 zajęć warsztatowych i 2 spotkania z przedszkolakami. Filmem, który wywarł największe emocje wśród naszych młodych widzów (SP klasy 4-6) była europejska produkcja pt. "Blask tęczy". Niewątpliwie jest to wspaniały film który polecamy wszystkim, nie tylko dzieciom. 

Na warsztatach medialnych z gimnazjalistami rozmawiliśmy o zagadnieniach związanych z cyberprzemocą i uczyliśmy się jak sobie poradzić z takim problemem. Z kolei dzieci ze szkół podstawowych na zajęciach  medialnych stworzyły proste filmy animowane oraz reklamy - odkrywając przy tym mechanizmy stosowane we współczesnych przekazach reklamowych. Dodatkową atrakcją były gry i zabawy w Galerii PKZ.

Ponadto w marcu rozpoczęliśmy pilotażowo współpracę z wybranymi dąbrowskimi szkołami (Techniczne Zakłady Naukowe, Zespół Szkół Ekonmicznych, Gimnazjum nr 7), której celem jest uruchomienie amatorskich szkolnych klubu filmowych. Pozalekcyjne zajęcia filmowe są realizowane w szkołach i mają za zadanie nauczyć młodzież podstaw warsztatu filmowego, dając im możliwość tworzenia własnych amatorskich produkcji filmowych. Zajęcia prowadzi nasz instruktor Jarosław Cyba (AKF "Zagłębie", kabaret DNO). Liczymy, że prowadzone zajęcia przyniosą wymierny efekt w postaci nowych mini produkcji fimowych, a jesienią nawiążemy współpracę z kolejnymi szkołami.

A co w skrócie działo się na warsztatach KinoSzkoły, można zobaczyć na poniżych zdjęciach.

zdjęcia: G.Drygała