Aktualności

Plac Wolności Poetów - konkurs!

Autor: Olaf Otwinowski

Dawniej poeci prezentowali swoje wiersze na placach, miejscach spotkań, które tętniły życiem kulturalnym. Pałac Kultury Zagłębia chce powrócić do tej formy prezentacji twórczości, dlatego rozpisuje konkurs Plac Wolności Poetów, który organizowany jest w ramach trzydniowego Festiwalu Literackiego – Oblicza.

Jeśli jesteś pełnoletnim poetą, przed lub po debiucie, tworzysz poezję współczesną, a do tego nie boisz się prezentować swoich literackich dokonań w sposób oryginalny szerokiej publiczności, to konkurs Plac Wolności Poetów jest skierowany właśnie do Ciebie! Wystarczy, że wyślesz trzy nieopublikowane nigdy wcześniej wiersze swojego autorstwa na adres: g.marcinkowski@palac.art.pl, załączając odpowiednie informacje, o których więcej w regulaminie konkursu.

Twoje prace wezmą udział w I etapie konkursu, podczas którego jury wyłoni 15 najlepszych zestawów wierszy. Jeśli znajdziesz się w szczęśliwej piętnastce, organizator konkursu zaprosi Cię do II etapu konkursu, czyli finału. W ostatnim etapie zaprezentujesz swoje utwory przed jury i publicznością, gdyż miernikiem oceny będą nie tylko walory artystyczne wiersza, ale także forma prezentacji utworu. Jak to zrobisz? Zależy od Ciebie! Może być to forma np. recytacji, happeningu lub performance’u. Jeśli zdobędziesz miejsce na podium, to otrzymasz nagrodę pieniężną z łącznej puli nagród, która wynosi 3000 złotych. Na wasze zgłoszenia czekamy do 30 kwietnia br.

Zanim przystąpisz do konkursu zapoznaj się z regulaminem dostępnym poniżej.

REGULAMIN KONKURSU