Repertuar

PKZ - ja na to jak na lato!

Autor: Małgorzata Fert

Pierwsze imprezy plenerowe już za nami, a im bliżej lata, tym coraz więcej atrakcji! Jak co roku, Pałac Kultury Zagłębia szykuje cykl wydarzeń w plenerze, w których będzie mógł wziąć udział każdy mieszkaniec Dąbrowy Górniczej oraz Zagłębia.

Ostatni weekend zapisał się pod znakiem VIII Festynu Folklorystycznego „Chlebem i solą – raz na ludowo” oraz Przeglądu Orkiestr Dętych OSP. Przed nami największa impreza tego roku, czyli Dni Dąbrowy Górniczej! W dniach 29.05-31.05.2015 r. zagrają między innymi: FrontSide, Luxtorpeda, Red Lips, Pectus, Kasia Kowalska i Golec uOrkiestra. Oprócz tego Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych oraz Festiwal Dotyk Dźwięku. W Parku Hallera nie zabraknie również imprez towarzyszących oraz wesołego miasteczka.

Nie zapominamy o Dniu Dziecka. Dlatego 1-go czerwca w klubie Unikat impreza pod chmurką. Zaplanowane są gry, konkursy i warsztaty manualne. Gdyby tego było mało, przedstawienie da Najmniejszy Cyrk Świata Unikatus. Podobnie będzie w klubie Zodiak, który stawia na zabawy rodzinne oparte na integracji. Szczegóły pozostałych imprez związanych z Dniem Dziecka, na stronie www.palac.art.pl, w zakładce Repertuar – Placówki.

18-go czerwca o godzinie 21.00, będzie można poczuć magię muzyki na plaży miejskiej Pogoria III. Na molo odbędzie się Opera Świętojańska. Pod osłoną nocy, w świetle księżyca i chińskich lampionów zaprezentuje się Międzynarodowa Grupa Operowa „Senori Ensemble”. Poszukiwacze kwiatu paproci usłyszą utwory z tak sławnych oper jak „Straszny Dwór”, „Rusałka”, czy „Lakme”. Romantyzmu doda liryczna pieśń z gatunku barkarola, śpiewana przez weneckich gondolierów. Gościnnie wystąpi Kwartet Smyczkowy Pakamera.

Tradycyjnie planujemy także pikniki rodzinne „Dąbrowa mówi NIE uzależnieniom”. W atmosferze zabawy i występów artystycznych, będziemy propagować życie w trzeźwości i bez uzależnień. Zarówno rodzice jak i ich pociechy, będą mogli wziąć udział w licznych konkursach i animacjach. Najbliższy festyn 6-go czerwca w Błędowie.

Harmonogram pikników:

  • 07.06. Strzemieszyce Małe,
  • 13.06. Antoniów,
  • 20.06. Ujejsce,
  • 21.06. Trzebiesławice,
  • 26.06. Łosień,
  • 27.06. Okradzionów
  • 29.08. Tucznawa.

Nie zabraknie Kina Plenerowego oraz „Przystanków Wakacje”, o których napiszemy już wkrótce!

Tekst - Olaf Otwinowski