Aktualności

Pierwszy weekend w plenerze!

Autor: Olaf Otwinowski

Ubiegły weekend stał pod znakiem wydarzeń plenerowych! I choć sobotni seans Letniego Kina Plenerowego został przeniesiony do wnętrz Pałacu Kultury Zagłębia, to i tak bawiliśmy się przednio!

W czasie, gdy widzowie wchodzili do pałacowej sali na seans filmu Palm Springs – który planowo miał odbyć się w sobotę o 21:30 w Parku Hallera – inni widzowie tańczyli w Parku Zielona, gdzie odbył się jubileuszowy 20. Piknik Country. Impreza, która niegdyś stanowiła stały punkt letniego repertuaru, wróciła na łono dąbrowskiego parku i przyciągnęła tłumy. Na scenie wystąpili: Alicja Boncol & zespół Ko ALICJA, Mariusz Kalaga z zespołem oraz grupa Babsztyl! Tego dnia wśród parkowej zieleni wręcz roiło się od kowbojek i kowbojów, którzy wraz z artystami rozkręcili imprezę!

Dzień później, tj. 27 czerwca na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia publiczność miała okazję wysłuchać nieco spokojniejszych rytmów – muzyki rozrywkowej, filmowej i operetkowej – w wykonaniu pałacowego Chóru Zorza pod kierownictwem Elżbiety Kaźmierskiej z towarzyszeniem zaproszonych solistów i muzyków. Wydarzenie to stanowiło wstęp do tegorocznych wakacji, podczas których mieszkańcy miasta, regionu i województwa będą mogli wziąć udział w ponad 40 plenerowych wydarzeniach, organizowanych przez Pałac Kultury Zagłębia oraz miasto Dąbrowa Górnicza!

Więcej informacji o naszym letnim repertuarze, znajdą Państwo tutaj.

Fot. Marek Wesołowski