Relacje

Pierwszy weekend w plenerze!

Autor: Olaf Otwinowski

Pierwszy weekend w plenerze za nami! Pogoda dopisała, dlatego bez żadnych problemów mogliśmy zorganizować dla Was seanse Letniego Kina Plenerowego w Błędowie i Fabryce Pełnej Życia, a także koncert cyklu w Zieloną gramy z zespołem Vocal Trio w Kręgu Tanecznym Parku Zielona.

Akcja Lato ponownie zawitała do centrum Dąbrowy Górniczej, ale także do dąbrowskich dzielnic, dzięki wydarzeniom organizowanym przez Pałac Kultury Zagłębia, Fabrykę Pełną Życia oraz dąbrowski Urząd Miejski.

Zaczęło się od seansu pod chmurką w dzielnicy Błędów, 3 lipca. Dzień później o 18:00 na scenie Kręgu Tanecznego w Parku Zielona wystąpił zespół Vocal Trio, który zaprezentował publiczności przeboje operowe i operetkowe na jeden, dwa lub trzy głosy - przy akompaniamencie pianina.

Trzy i pół godziny później między suwnicami Fabryki Pełnej Życia wystartowało Letnie Kino Plenerowe! Osoby, które zasiadły w maseczkach na fabrycznych leżakach, mogły obejrzeć film Ból i blask Pedro Almodóvara.  

Kolejny film i kolejny koncert już w najbliższą sobotę 11 lipca! W Parku Zielona zaprezentuje się słynny dąbrowski jazzman Darek Ziółek z zespołem, a na wielkim ekranie LKP zobaczymy Gentlemana z rewolwerem!

Przypominamy, że darmowe wejściówki na nadchodzące wydarzenia będą dostępne od środy 8 lipca w pałacowym systemie biletowym, jednak zanim postanowicie Państwo pobrać wejściówkę, należy przeczytać regulamin i stosować się do niego podczas każdej imprezy.

Fot. Marek Wesołowski