Edukacja artystyczna

Pierwsze turnusy za nami!

Autor: Olaf Otwinowski

Trudno zliczyć wszystkie inicjatywy, które odbywały się w placówkach Pałacu Kultury Zagłębia, czyli w PKZ Domu Kultury Ząbkowice, klubach osiedlowych i świetlicach środowiskowych w ramach pierwszych turnusów Artystycznych Wakacji 2021!

Wszelkiego rodzaju warsztaty plastyczne, wycieczki oraz korzystanie z atrakcji kulturowych i turystycznych regionu – to praktycznie codzienność, gdy spędza się letni czas z pałacowymi instruktorami.

W PKZ Klubie Osiedlowym Krąg dzieciaki miały okazję pobawić się w Dziki Zachód. Podopieczni Świetlicy Środowiskowej w Strzemieszycach Małych odwiedzili strażaków i Muzeum Forda, a najmłodsi ze świetlicy w Błędowie tworzyli własne wiatraki, brali udział w warsztatach Body Art oraz korzystali z kinowej oferty miasta.

W PKZ Dom Kultury Ząbkowice odbywały się zajęcia plastyczne, w tym: malowanie na szkle, warsztaty graficzne,  filcowanie,  decoupage, warsztaty mydlarskie, słodkie bukiety, budowanie kolorowego miasta, malowanie witraży oraz plener malarski. Towarzyszyły im gry i zabawy na świeżym powietrzu na pobliskim placu zabaw.

Uczestnicy Artystycznych Wakacji w PKZ Klubie Osiedlowym Zodiak brali udział w zajęciach z cyklu Bajkowe Lato, podczas którego mogli wcielić się w postacie z bajki Pocahontas oraz wziąć udział w licznych warsztatach, podczas których powstały indiańskie stroje, amulety, bransoletki, łapacze snów, ciekawe wisiorki i breloczki oraz wesołe zwierzaki cudaki. Dodatkowo dzieciaki odwiedziły kręgielnię oraz obserwatorium, gdzie wzbogaciły wiedzę o planetach i kosmosie. 

Podopieczni instruktorów z PKZ Klubu Osiedlowego Unikat sadzili rośliny do własnoręcznie stworzonych doniczek, wzięli udział w grze terenowej z Jarosławem Cybą, zwiedzili nieznane zakątki Pałacu Kultury Zagłębia, a także obejrzeli film z wakacyjnego repertuaru Kina Kadr

W Świetlicy Środowiskowej w Łęce odbyły się m.in. warsztaty naturalne z wykorzystaniem gliny oraz kwiatów łąkowych, a dzieci wybrały się na edukacyjną wycieczkę do Muzuem Miejskiego Sztygarka.  W pałacowej świetlicy w Tucznawie można było wziąć udział w Kreatywnych Boho-Wakacjach, opartych na licznych warsztatach plastycznych.

Już wkróce kolejne turnusy, a informacje o nich znajdą Państwo tutaj.