Kino

Pięć dni na marsie czyli wakacyjne warsztaty filmowe

Autor: Grzegorz Drygała

Jeśli wasze dziecko wie wszystko na temat liczby pomocników reżysera na planie ostatniej części "Gwiezdnych wojen", a jako prezentu na urodziny domaga się supernowoczesnej kamery zamiast roweru, to może być znak, że macie w domu małego Spielberga, lub co najmniej Wajdę. Oczywiście zanim wasza pociecha stanie zza kamerą komercyjnego blockbustera, albo odziana w smoking przedefiluje po czerwonym dywanie w Cannes może upłynąć wiele czasu, lecz już teraz warto zadbać o to, by pasję podeprzeć umiejętnościami. Kino Kadr, we współpracy z Amatorskim Klubem Filmowym "Zagłębie", organizuje warsztaty, podczas których, hobby może zamienić się w pomysł na przyszłość. Młodzi uczestnicy zyskają niepowtarzalną szansę nakręcenia własnego filmu.

W ramach trwających pięć dni zajęć, wasze potomstwo będzie miało szansę zgłębić tajniki pracy na planie filmowym.Oferta warsztatów obejmuje teoretyczny wykład na temat budowy filmu, oraz praktyczne ćwiczenia. Młodzi artyści dowiedzą się jak budować kostiumy, tworzyć efekty specjalne, zapoznają się z techniką realizacji zdjęć. Zgłębią sekrety montażu, tworzenia ścieżki dźwiękowej i pracy z green boxem. Efektem finalnym ma być krótkometrażowy film sci-fi, którego premiera odbędzie się w Kinie Kadr.

Planując wakacyjny wypoczynek dla swoich pociech, uwzględnijcie naszą ofertę. Wyślijcie swoje dzieci na Marsa z kamerą. To co przywiozą z powrotem, może być bezcenne.

Tekst: Grzegorz Marcinkowski
Projekt plakatu: Kamil Tejs

Ważne informacje:

  1. Dla kogo są te warsztaty? Dzieci w wieku 10-12 lat (uwaga ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).
  2. Warunki uczestnictwa: należy wypełnić zgłoszenie (opiekun prawny), podpisać i przesłać e-mailem skan (grzegorz.drygala@palac.art.pl) lub dostarczyć osobiście do PKZu (II piętro, pokój 326) do dnia 22.06.2016r.
  3. Opłata za warsztaty: koszt uczestnictwa w warsztatch to 20 zł/1os. - płatne przed rozpoczęciem warsztatów w kasie PKZ.
  4. Plan zdjęciowy i transport: startujemy 28.06 a kończymy 4.07 (2.07 i 3.07 nie pracujemy). Przewidywane godziny pracy: 9.00 do 14.00. Dwa dni zdjęciowe będą realizowane w plenerze w Piekarach Śląskich. Dla chętnych zapewniamy przewóz dzieci na plan filmowy (warunkiem będzie podpisanie zgody przez opiekuna prawnego).
  5. Kontakt oraz prowadzący warsztaty: koordynator Grzegorz Drygała, tel. 608 364 020, grzegorz.drygala@palac.art.pl , opieka merytoryczna oraz techniczna: Jarosław Cyba oraz Mateusz Kołodziejczyk (AKF "Zagłębie")
  6. Do pobrania: formularz zgłoszeniowy.

Uwaga! Zapisy już zostały zakończone.