Relacje

Pap-pa-ra-raaa zabawy co nie miara!

Autor: Olaf Otwinowski

Wczoraj tj. 31 stycznia w Pałacu Kultury Zagłębia odbyły się dwie znakomite imprezy! Każda z nich w innym stylu, gdyż pierwszą był Rodzinny Bal Karnawałowy, a drugą koncert cyklu PIWNICA!

O 17:00 w Salach Agora rozpoczął się Rodzinny Bal Karnawałowy! Rodzice wraz ze swoimi pociechami przybyli w najrozmaitszych strojach. Byli bohaterowie z komiksów, księżniczki, strażacy, policjanci i wiele innych postaci. Dzieci mogły zarówno bawić się na parkiecie i brać udział w animacjach, jak również spędzić czas w bawialni i tworząc artystyczne dzieła podczas warsztatów, podczas których największym wzięciem cieszyło się robienie tzw. świecących glutów. Jednak i tak większość dzieci wolała się bawić deskach Agory Dużej, gdzie przezabawny klaun (Jarosław Cyba) prowadził dla nich zabawy i tańce. Świetna zabawa w rodzinnym gronie!

O 19:00 natomiast, na scenę Piwnicy Teatralnej PKZ wyszedł zespół Andre & The Giants, wykonujący muzykę opartą na amerykańskim folku. Pierwszy raz na scenie cyklu młodej muzyki PIWNICA mogliśmy usłyszeć wiolonczelę, skrzypce i gitarę podczas jednego koncertu. Choć artyści nie wydali jeszcze płyty, to z pewnością powinni, patrząc na reakcje ponad 60-osobowej widowni, która domagała się na koniec bisów, a nawet pomagała wykonawcom w piosenkach. Trzeba przyznać, że nowy rok z cyklem PIWNICA rozpoczął się znakomicie!

Fotografie z balu: Marek Wesołowski
Fotografie z koncertu: Karolina Pazera