Relacje

Otworzyliśmy jesienną Szafę Dzieciaka

Autor: Olaf Otwinowski

Pomimo, iż wczorajszego i dzisiejszego dnia panuje prześliczna pogoda, to trzeba pamiętać, że lato za nami, a przed nami zima i znacznie chłodniejsze dni, dlatego warto było odwiedzić w sobotę Pałacu Kultury Zagłębia, w którym odbywał się jesienny szafing, czyli Szafa Dzieciaka.

80 stoisk z ubraniami, akcesorami i zabawkami dla dzieci, a także liczne atrakcje dla naszych milusińskich, by mogli oni miło spędzić dzień w czasie, gdy ich rodzice przeglądali stoiska. Tak w skrócie można opisać kolejną edycję szafingu. Impreza cieszy się obecnie olbrzymią popularnością o czym mógł świadczyć fakt, iż mieszkańcy Zagłębia dotarli do pałacu jeszcze wcześniej od planowanej godziny rozpoczęcia. Kiedy rodzice przeglądali tony używanych, aczkolwiek w bardzo dobrym stanie ubrań, dzieci uczestniczyły w Humorystycznym Poranku Muzycznym w wykonaniu Domborva Piano Duo, ich przyjaciół oraz Jarka Cyby z Kabaretu DNO.

Kolejnymi punktami programu były filmy dla dzieci w Kinie KADR oraz podwójny spektakl Ku-ku-ryku Słoneczniku, który odbywał się z publicznością na scenie. Dodatkowo, w salach PKZ najmłodsi mogli wziąć udział w plastycznych warsztatach jesiennych, warsztatach tanecznych i malarskich oraz skorzystać z tradycyjnej bawialni, a nawet przekonać się jak działają gogle wirtualnej rzeczywistości. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z tworzenia jesiennych stroików z dyń i jesiennych liści, które goście zabierali ze sobą do domu.

Niewątpliwie sobotni dzień można zaliczyć do udanych, bo cóż może być lepszego od połączenia pięknej pogody, kupowania ubrań, kulturalnej rozrywki, a przede wszystkim rodzinnej atmosfery?

Fot. Marek Wesołowski, Martyna Nowak