Dom Kultury Ząbkowice

Otwarcie wystawy Marzenia w DKZ

Autor: Olaf Otwinowski

W czwartek 5 marca w PKZ Domu Kultury Ząbkowice odbył się wernisaż wystawy prac fotograficznych Katarzyny Pawlikowskiej. To już trzecia wystawa autorki w DKZ. Projekt Marzenia został stworzony po to, aby pokazać, że w naszej szarej rzeczywistości możemy odnaleźć zawsze jakiś kolorowy akcent.

Dla mnie marzenia są czymś pozytywnym, czymś dobrym, czymś, co pomaga mi w trudnych momentach życia. [...] Wszystkie kolorowe elementy, które pojawiają się w "Marzeniach", pomalowałam lakierem do paznokci. [...] Chciałam, żeby te pokolorowane marzenia kojarzyły się właśnie z kobietą, żeby były takie kobiece, takie moje. Pokolorowanie szarej rzeczywistości już w pewien sposób wpłynęło na mnie pozytywnie. Ożywiony kolorem bury obraz staje się przyjemniejszy w odbiorze, wnosi trochę uśmiechu i takiej pozytywnej energii oraz daje nadzieję - Katarzyna Pawlikowska.

Kobiecy aspekt wystawy jest nieprzypadkowy, gdyż wystawa została zorganizowana z okazji Dnia Kobiet i potrwa do 10 kwietnia br.

PKZ Dom Kultury Ząbkowice zaprasza na jeszcze jedno wydarzenie z okazji święta kobiet - jest to spektakl komediowy Shirley Valentine, na który serdecznie zapraszamy. Więcej informacji o spektaklu.

Fot. Marek Wesołowski