Relacje

Ostatni taki wakacyjny weekend

Autor: Olaf Otwinowski

Wakacje zbliżają się ku końcowi, podobnie jak kulturalne imprezy w plenerze organizowane przez Pałac Kultury Zagłębia. W miniony weekend po raz ostatni byliśmy świadkami koncertu w ramach tegorocznego cyklu Muzyka nad wodą, podczas którego zagrali Kameraliści Orkiestry im. Acyksiężnej Marii Krystyny Habsburg z Agnieszką Zabrzeską oraz Sylwestrem Targoszem-Szalonkiem.

Z kameralistami spotkaliśmy się w piątkowy wieczór nad Pogorią III, publiczność nie zawiodła, a nawet chodziły słuchy, że był to najlepszy z trzech wakacyjnych koncertów na dąbrowskim molo. Artyści Orkiestry im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg zagwarantowali plażowej publiczności wiele emocji, prezentując utwory z oper i operetek, czarując sopranem i tenorem solistów.

Zarówno sobota, jak i niedziela nie rozpieszczały pod względem pogody - dlatego przedostatni seans Letniego Kina Plenerowego Moonlight odbył się w murach pałacu. Tak samo było z koncertem Miejskiej Orkiestry Dętej, która zmuszona była przeprowadzić się z Parku Zielona do Sali Teatralnej PKZ.

Mimo wszystko weekend można zaliczyć do udanych. Miejmy nadzieję, że podobnie będzie z nadchodzącym weekendem.

Fot. Marek Wesołowski