Relacje

Ostatki i już!

Autor: Magdalena Koziak

Karnawał powoli dobiega końca. Ostatkowych akcentów nie zabrakło więc w Świetlicach Środowiskowych PKZ.

Ostatkowe Warsztaty Kulinarne odbyły się w Świetlicy Środowiskowej w Kuźniczce Nowej (w ramach współpracy ze Świetlicami Środowiskowymi z Rud i Okradzionowa). Panie z Koła Gospodyń Wiejskich jak zawsze wykazały się ogromnym sercem we współpracy z dziećmi. Przygotowały produkty i przybory niezbędne do wysmażenia faworków, a zieci bawiły się wyśmienicie wyrabiając te ostatkowe smakołyki. Prócz wypieków był też czas na pyszną zabawę - dzieci wybierały ze Skrzyni Gospodyni ukryte w niej stroje karnawałowe, w których prezentowały się do końca warsztatów. Nie zabrakło też konkursów, a śmiechom i radości nie było końca.

W podobnej atmosferze karnawałowy czas spędziły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łęce. Jak na prawdziwe gospodynie przystało było pyszne jedzenie i przyśpiewki, które echem roznosiły się po sali świetlicy środowiskowej, a może nawet po okolicznych domostwach... Sobotnia biesiada pokazała, że takie spotkania są potrzebne, aby się zintegrować i spędzić wspólnie czas.   

Ostatnią karnawałową imprezą był Bal karnawałowy dla dzieci w okradzionowskiej świetlicy. Na balu pojawiły się dzieci z samego Okradzionowa, ale także z sąsiednich dzielnic - Rud i Kuźniczki Nowej. To była zabawa pełna emocji i wrażeń. Wszyscy uczestnicy paradowali w kolorowych strojach, a punktem kulminacyjnym był wybór króla i królowej balu.