Oscarowy Birdman w kinie Kadr

Oscarowy Birdman w kinie Kadr

Autor: Grzegorz Drygała

Już od najbliższego piątku o godzinie 19:30 zapraszamy do naszego kina na film, który podczas nocy oscarowej zdobył aż cztery statuetki, w tym tę najważniejszą, czyli za najlepszy film i tę nie mniej ważną, czyli najlepszego reżysera. "Birdman" to czarna komedia w reż. Alejandro G. Iñárritu, twórcy takich filmów jak "Amores perros", "Babel" i "21 gramów".

Na seansach o godzinie 17:00 również mam dla Państwa film Oscarowy. "Gra tajemnic" była nominowana aż w 5 kategoriach, walcząc między innymi z "Birdmanem" o tytuł najlepszego filmu. Michael Keaton i Benedict Cumberbatch walczyli o miano najlepszego aktora pierwszoplanowego, a Emma Stone z Keira Knightley o tytuł najlepszej aktorki drugoplanowej. Ostatecznie w obu przypadkach nagrody zdobył kto inny, ale "Gra Tajemnic" wywalczyła Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany.

Przy okazji pragniemy pogratulować twórcom filmu "Ida", który z "Birdmanem" mierzył się w kategorii najlepsze zdjęcia. Niestety operatorzy Łukasz Żal i Ryszard Lenczewski nie wygrali z Emmanuelem Lubezki, ale i tak bezwątpienia jest to historyczny wydarzenie w dziejach polskiego kina. Film Pawła Pawlikowskiego zdobył pierwszego w historii naszej kinematografii Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny.

To wręcz poetyckie dzieło prezentowaliśmy w naszym kinie już dwukrotnie, jeśli jednak będą chętni, to postaramy się zagrać raz jeszcze. Piszcie na kadr@palac.art.pl .