Repertuar

Obertaniec - Oberwaniec

Autor: Beata Maro

Czujesz rytm? Lubisz muzykę? Uwielbiasz taniec? Ta propozycja repertuarowa Pałacu Kultury Zagłębia jest dla Ciebie.

Spektakl taneczno-muzyczny „Obertaniec - Oberwaniec” w wykonaniu artystów Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice” Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dąbrowiacy” przy Politechnice Śląskiej w Katowicach oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Silesianie” Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, w choreografii  wspaniałej tancerki solistki Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny - Zofii Czechlewskiej, przeniesie Państwa w „świat pełen mistycyzmu i miłości”, dzieląc się aktywnie sporą dawką energii wyzwolonej w tańcu, nawiązując do tradycji słowiańskiej. To twórcza symetria na tle przemijających obrazów historii, zakorzenionych w tradycji społecznej. 
Zanurz się w nowatorskiej  formie przekazu muzycznego brzmienia spowitej dynamiczną choreografią, podczas spektaklu muzyczno-tanecznego „Obertaniec - Oberwaniec” już 8 listopada 2015 o godzinie 19:00.

Tekst: Tomasz Banasik

Zapraszamy do odbioru kuponów rabatowych uprawniających do 50% zniżki na bilet wstępu na wydarzenie. Kupony do obioru w Punkcie informacyjnym PKZ.