Aktualności

Nowy rok czas zacząć

Autor: Grzegorz Marcinkowski

Za nami uroczysta inauguracja UTW! Pragnienie wiedzy nigdy nie gaśnie, a kiedy inne obowiązki odchodzą w cień, możemy całkowicie poświęcić się zaspokajaniu go. O powszechności tego modus operandi świadczy nieprzerwane zainteresowanie, jakim cieszy się nasza oferta dla starszych. Od lat wykłady i prelekcje przyciągają rzesze niensyconych poznawczo obywateli w jesieni życia. Już Hegel mawiał że „sowa Minerwy wylatuje o zmierzchu”. I choć kontekst tego zdania był odmienny, to jego duch  patronował dzisiejszej uroczystości

O godzinie 11.00 w Sali Teatralnej PKZ nasi studenci przywitali nowy rok akademicki 2016/17. Byliśmy świadkami zaprzysiężenia słuchaczy I-ego roku. Wybrzmiały uroczyste pieśni Gaude Mater Polonia oraz Gaudemus Igitur w wykonaniu chóru UTW Zielona Nadzieja. Cykl prelekcji otworzył wykład prof. Marii Zrałek „Czy być starym to wstyd". Było też klasycznie. Magdalena Kruż i Luiza Kaczmarczyk wykonały utwory Mozarta, Brahmsa i Rachmaninowa.

W ten wzniosły i elegancki sposób przywitaliśmy nowy sezon. Życzymy wszystkim słuchaczom, aby nadchodzący rok akademicki był bogaty w naukę i ciekawe doświadczenia.