Relacje

Nocne po pałacu chodzenie

Autor: Olaf Otwinowski

Z soboty na niedzielę (30 czerwca/1 lipca) odbyła się 3. edycja Nocnego Pałacowania, czyli zwiedzania Pałacu Kultury Zagłębia w całkowitych ciemnościach! 80 śmiałków podzielonych na 4 grupy wyruszyło w trasę po 10 600 m kw. powierzchni pałacu.

Od 21:00 do 3:00 w nocy uczestnicy letniej edycji Nocnego Pałacowania zwiedzali zarówno najpiękniejsze sale, jak i pomieszczenia na co dzień niedostępne. W każdej z sal czekały na nich atrakcje, które łączyły ze sobą dreszczyk emocji z informacjami nt. historii i oferty artystycznej dąbrowskiego pałacu. Grupy zwiedzających przeszły od podziemi, przez hole i poddasze, aż po serce obiektu, czyli Salę Teatralną. W programie nie zabrakło muzyki, śpiewu, tańca, filmu oraz gry aktorskiej w wykonaniu pracowników PKZ, którzy wcielili się w postacie rodem z horroru.

Uśmiechy na twarzach uczestników oraz piski, które wydobywały się z gardeł nie tylko kobiet, świadczą o tym, że kolejną odsłonę nocnego zwiedzania można zaliczyć do udanych. Osoby, którym tym razem nie udało się dostać biletów będą miały okazję wziąć udział w jesienno-zimowej edycji imprezy.

Fot. Marek Wesołowski