Relacje

Niech nam żyje Król Pączek!

Autor: Magdalena Koziak

W najlepszym stylu  żegnano karnawał w Helikonie (04.02.), realizując równocześnie program „Sto na sto” – związany z jubileuszem naszego miasta.

Do grona stu wyjątkowych mieszkańców Dąbrowy Górniczej, dołączyli utalentowani artystycznie Seniorzy Klubu „Relaks”, prezentując dla 100. osobowej publiczności małą formę teatralno-kabaretową, zatytułowaną „Wielka sława to żart” (autor scenariusza i reżyser - liderka klubu – Krystyna Libura, kostiumy sceniczne – Martyna Środa).

Wstępem do głównej atrakcji wieczoru, był  krótki recital w wykonaniu skrzypaczki Karoliny Kołodziej i Jerzego Kołodzieja (przy fortepianie). Repertuar ściśle nawiązujący do upływającego karnawału (Strauss, Monti), rozgrzał publiczność poprzez dynamikę dźwięków i maestrię wykonania.
Wyborna muzyka  stworzyła odpowiedni klimat do celebrowania święta Króla Pączka i … staropolskich tradycji z tym „świętem” związanych.

Na finał – indywidualne i  grupowe popisy  umiejętności recytatorskich oraz śpiewaczych Seniorów „Relaksu” – aktywnych,  cieszących się życiem mieszkańców Dąbrowy Górniczej, którzy odkryli własny potencjał i możliwości rozwoju, które oferuje nasze miasto.

Tekst i zdjęcia: Lidia Wolny