Aktualności

Nasz ulubiony instrument od dziś? Organek!

Autor: Olaf Otwinowski

Wczorajszego wieczoru Pałac Kultury Zagłębia zadrżał w posadach! Nie tylko dzięki świetnemu koncertowi Organka w Sali Teatralnej, ale również olbrzymiej energii ze strony publiczności, która przybyła na to wydarzenie.

Kiedy Tomek Organek wraz z zespołem wszedł do największej z pałacowych sal, padły z ich strony słowa (parafrazując): dzisiaj damy czadu... i słowa dotrzymali. Każdy z ponad 550 widzów spodziewał się muzycznej petardy i z całą pewnością był jej świadkiem. Widownia pękała w szwach, co nie przeszkadzało, by część fanów zespołu podeszła tuż pod samą scenę, opuszczając tym samym swoje miejsca. Publiczność niezwykle żywiołowo reagowała na utwory z najnowszej płyty Organka zatytułowanej Czarna Madonna, bo głównie piosenki z tej płyty mieliśmy okazję przeżyć en face. Trzeba przyznać, że wykonanie Missisipi w ogniu na kilkaset gardeł wywołuje ciarki na całym ciele. Po półtoragodzinnym koncercie i 3 piosenkach na bis zespół spotkał się z fanami, rozdając autografy i robiąc sobie wspólne zdjęcia.

Niezapomniany koncert i niezapomniana publika! Mamy nadzieję, że Tomek Organek wraz ze swoją świtą zagoszczą ponownie w PKZ

Fot. Bartosz Kowal