Repertuar

Na szklanym ekranie: formaty filmowe - wakacyjne warsztaty filmowe

Autor: Adam Wieczorek

Zeszłoroczne warsztaty filmowe z kultowymi scenami z polskich filmów okazały się ogromnym sukcesem, dlatego też zwracamy swoją uwagę na medium, z którego w większości przypadków znamy polskie filmy. Mowa oczywiście o mniejszym ekranie, czyli telewizji. Będziemy realizować formaty ściśle związane z telewizją: programy tematyczne, informacyjne, reportaże, wejścia na żywo - wszystko to na scenie teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia!

Zajęcia prowadzone przez Jarosława Cybę (AKF Zagłębie, kabaret DNO) pokażą ci, jak to jest być reżyserem lub aktorem. Każdy uczestnik wakacyjnych warsztatów telewizyjnych będzie mógł poczuć jak pracuje się w studiu telewizyjnym: od przygotowań na planie po realizację skończywszy.

Uczestnicy będą przygotowywali i realizowali scenki z najbardziej znanymi formatami telewizyjnymi - nie zabraknie naszych wersji "Teleranka", programu informacyjnego czy talent show. Zwieńczeniem warsztatów będzie realizacja filmu na żywo w Sali Teatralnej PKZ.

Ważne informacje:

  • Warsztaty są specjalnie przygotowane dla uczestników w wieku 10-12 lat (liczba miejsc ograniczona do 25 os., decyduje kolejność zgłoszeń).
  • Warunki uczestnictwa: należy wypełnić zgłoszenie (opiekun prawny), podpisać i przesłać e-mailem skan (kamila.szwarc@palac.art.pl).
  • Opłata za warsztaty: koszt uczestnictwa w warsztatach to 60 zł / 1 os., płatne do 10.07.2022, tj. przed rozpoczęciem warsztatów w Kasie PKZ.
  • Plan zdjęciowy: warsztaty trwają 11-15 lipca w godzinach 10:00-14:00. Wielki finał odbędzie się przedostatniego dnia warsztatów, 14 lipca o godzinie 17:00. Ostatniego dnia zaprosimy uczestników na specjalne zakończenie z wyświetleniem making of oraz lody.
  • Kontakt oraz prowadzący warsztaty: koordynator Kamila Szwarc (kamila.szwarc@palac.art.pl, tel. 668 450 642); opieka merytoryczna i techniczna: Jarosław Cyba (AKF Zagłębie).

Do pobrania: