Relacje

Muzyka nad wodą - bez wody, ale pełna emocji

Autor: Olaf Otwinowski

Wczoraj odbył się pierwszy koncert cyklu Muzyka nad wodą, choć co prawda bez wody, ale za to z ogromną ilością emocji. Niepewna aura pogodowa i padający przez większość dnia deszcz sprawiły, że organizator - Pałac Kultury Zagłębia - był zmuszony przenieść koncert zespołu Vołosi do Sali Teatralnej.

Publiczność nie zawiodła, podobnie jak zespół, który udowodnił dlaczego jest tak popularny za granicą i od 7 lat jest ciągle w trasie. Muzyka pięciu instrumentalistów smyczkowych jest trudna do zdefiniowania. Zawarte w niej karpackie korzenie wcale nie przeszkadzają jej być nowoczesną i atrakcyjną, a wręcz dodają pewnego smaku i nietypowej, unikalnej barwy brzmienia. Artyści wykonywali utwory ze swoich dwóch płyt, a po każdym z nich wybuchały gromkie brawa ze strony publiczności. Vołosi tego wieczora zachwycili Dąbrowę Górniczą. Koniecznie trzeba zapamiętać ich nazwę, gdyż za parę lat będą polską ikoną.

A nam nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejny koncerty cyklu, czyli do 21 lipca, kiedy to zagra Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Módlmy się o pogodę, by poczuć niezwykła atmosferę koncertu na plaży.

Fot. Marek Wesołowski