Relacje

Muzyczny weekend w PKZ

Autor: Olaf Otwinowski

Ubiegły weekend w Pałacu Kultury Zagłębia stał pod znakiem dwóch koncertów. Pierwszego, jazzowego w premierowym wykonaniu Kwartetu Darka Ziółka oraz drugiego, rodzinnego pt.: Fortepian i przyjaciele.

W ostatni piątek marca, na głównej scenie PKZ wraz z publicznością zasiadł Kwartet Darka Ziółka, który premierowo wykonał program pn. Muzyczne dialogi, oparty na ostatnim krążku sławnego jazzmana pt. Dialog. Jego muzyka w technicznych przestrzeniach sceny nabrała dodatkowego klimatu, co może potwierdzić każdy z uczestników koncertu cyklu Scena/anecS. Dźwięki fortepianu, skrzypiec, gitary basowej i perkusji w połączeniu z grą świateł i gościnnym występem beatboxera przeniosły widzów w inny, muzyczny świat.

W niedzielę, w Sali Teatralnej PKZ miał miejsce zupełnie inny, choć również instrumentalny koncert Fortepian i przyjaciele w ramach cyklu Tajniki Muzyki. Rodzice wraz z pociechami nie tylko mogli posłuchać utworów z bajek i filmów w wykonaniu fortepianu, saksofonu i klarnetu, ale także poznać działanie tych instrumentów i wziąć udział w zabawie. Przy czarno-białej klawiaturze zasiadł dobrze znany duet – Dombrova Piano Duo (Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk), a towarzyszyli mu Łukasz Morawski, grający na klarnecie oraz saksofonista Michał Siudeja.

Fot. Marek Wesołowski