Relacje

Muzyczny weekend w PKZ

Autor: Olaf Otwinowski

Ubiegły weekend w Pałacu Kultury Zagłębia stał pod znakiem dwóch ważnych imprez - koncertu Stanisławy Celińskiej i zespołu Macieja Muraszko w ramach Dąbrowskiego Festiwalu Kultury Zagłębiewood oraz koncertu z okazji jubileuszu 15-lecia pałacowego Chóru Zorza.

19 października Stanisława Celińska z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko zabrała dąbrowską publiczność w niezwykły i poruszający świat piosenki. Artystka zaprezentowała utwory ze swojej najnowszej płyty pt.: Malinowa. Koncert poruszał serca i skłaniał do refleksji. Każda z osób siedzących na widowni z całą pewnością znalazła coś prywatnego w muzyce aktorki i wyniosła ze sobą wspaniałe emocje. W zamian Stanisława Celińska wraz z zespołem została nagrodzona owacjami na stojąco oraz gromkim "sto lat!".

Dzień później na tej samej scenie zaprezentował się Chór Zorza pod kierownictwem Elżbiety Kaźmierskiej.  Zespół zadebiutował na deskach PKZ w 2003 roku. Od samego początku charakteryzował go ambitny repertuar, który usłyszeliśmy również w sobotni wieczór. Na widowni nie zabrakło przyjaciół chóru, włodarzy miasta oraz wielbicieli muzyki chóralnej. Wraz z chórem zaprezentowali się lokalni soliści, lecz to właśnie chór sprawił, że publika wstała ze swoich miejsc, nagradzając śpiewaków wielkimi brawami.

Fot. Marek Wesołowski, Olaf Otwinowski