Relacje

Muzycznie w Tucznawie, teatralne w Ząbkowicach

Autor: Olaf Otwinowski

8 lutego na scenie PKZ Świetlicy Środowiskowej w Tucznawie odbył się koncert karnawałowy orkiestry Sojka Band pod wodzą jej szefa – Jerzego Sojki. Dzień później tj. 9 lutego na scenie PKZ Domu Kultury Ząbkowice miał miejsce kolejny spektakl dla dzieci z serii Niedzielnych Poranków Teatralnych.

Sobotni wieczór w Dąbrowie Górniczej należał do Świetlicy Środowiskowej w Tucznawie, gdzie odbył się pełen przebojów muzyki rozrywkowej koncert w wykonaniu Sojka Band. Wraz z orkiestrą zaśpiewali soliści: Elżbieta Gawlak, Agnieszka Ozorek oraz Paweł Zajdek. Niezwykłe aranżacje kultowych przebojów niewątpliwie przypadły do gustu tamtejszej publiczności, która nagordziła artystów gromkimi brawami.

Niedzielny poranek stał pod znakiem teatru, a dokładnie Bajki o Marysi i lodowej górze. Spektakl dla dzieci opowiadający o niesfornej księżniczce, której charakter dał się we znaki jej rodzicom, a także przyszłemu mężowi. Jednak miłość jest zdolna do wszystkiego, nawet do metamorfozy niegrzecznej księżniczki w ułożoną, grzeczną i pełną empatii osobę. Spektakl odbył się w PKZ Domu Kultury Ząbkowice w ramach Niedzielnych Poranków Teatralnych.

Fot. Marek Wesołowski