Relacje

Muzyczne walentynki - bis

Autor: Zdzisława Górska-Nieć

Walentynkowe poprawiny w pałacu były dowodem na to, że o miłości można na setki sposobów. Na przykład w stylu klasycznym, pięknie i z pasją - jak Sikora Piano Duo, czyli mąż z żoną: Jakub Sikora oraz Marta Wójcik-Sikora; lub - jeśli wolimy bardziej alternatywne klimaty - w stylu elekto-pop jak Romantic Fellas.

Na małej scenie Sali Kameralnej im. Michała Spisaka w ramach cyklu „Kameralne Czwartki” wystąpiła para zakochanych pianistów - Sikora Piano Duo - z koncertem arcydzieł mistrzów, takich jak: Ferenc Liszt, Wolfgang Amadeusz Mozart czy Antonin Dvorak. Jak na walentynki przystało, wszystko zagrane na cztery ręce. Duet, który ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, ujął publiczność swą małżeńską interpretacją dzieł klasyków.

Chwilę później (od 19:00) pałacowa PIWNICA rozkołysała się w rytmie elektronicznego miksu syntezatorów alternatywnie przystojnych i niemiłosiernie utalentowanych - zespołu Romantic Fellas! Pięciu artystów w szlafrokach zaprezentowało stosowny na tę okazję materiał z płyty o adekwatnym tytule „How to be romantic”. To było niepowtarzalne, lekko sarkastyczne przeżycie… - bo kochać tak to łatwo powiedzieć...

Fot. Marek Wesołowski