Relacje

Młodzi muzycy w koncercie noworocznym

Autor: Olaf Otwinowski

W ubiegły piątek tj. 12 stycznia odbył się koncert noworoczny Zespołu Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej. Młodzi adepci sztuki instrumentalnej i wokalnej zawładnęli sceną Pałacu Kultury Zagłębia, dając niezwykły popis talentów muzycznych.

Tego dnia na deskach pałacu zaprezentowali się uczniowie grający nie tylko na instrumentach, ale również Ci, którzy próbują swoich sił w śpiewaniu. W ich pierwszych scenicznych krokach pomagali im nauczyciele, którzy niejednokroć występowali w roli akompaniatorów. Podczas koncertu usłyszeliśmy śpiew szkolnych chórów, muzykę graną na fletach poprzecznych, wiolonczeli, trąbkach, fortepianie, skrzypcach, ksylofonie, a także w wykonaniu całej orkiestry. Publiczność, która składała się z zaproszonych gości oraz rodzin najmłodszych wykonawców, przyjmowała każdego artystę wielkimi brawami i takimi samymi brawami nagradzała za występ. 

Patrząc po poziomie jaki reprezentują uczniowie ZSM można stwierdzić, że w Dąbrowie Górniczej kształtują się talenty godne jego patrona - Michała Spisaka, które zapewne kiedyś zobaczymy podczas jednej z kolejnych edycji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka, odbywającego się co roku w PKZ.

Fot. Jarosław Cyba