Relacje

Mikołajkowa uczta w PKZ

Autor: Olaf Otwinowski

Wczorajszego dnia Hol Pałacu Kultury Zagłębia zmienił się nie do poznania. Na kilka godzin zagościły tam pracowite Elfy, a nawet sam Święty Mikołaj, którego tubalny, donośny śmiech mógł usłyszeć każdy, kto miał odwagę zajrzeć do jego komnaty pełnej prezentów. Wszędzie unosił się aromat korzennych przypraw, który wręcz zapraszał do udziału w warsztatach piernikowych. Zajęcia były świetną okazją na wypróbowanie tradycyjnej metody wypieku i ozdabiania świątecznych ciasteczek. Oprócz tego każdy mógł przyozdobić piernikami chatkę i podziwiać eksponaty wystawy Tradycje Piernikarskie na Śląsku.

Świąteczne Elfy zapewniły dzieciom masę atrakcji. Nie obeszło się bez malowania buziek, tworzenia kartek świątecznych, formowania zwierzątek z balonów oraz zabawy w strefie malucha. Dla utrwalenia tych magicznych chwil, Justyna Staworzyńska wykonywała pamiątkowe fotografie, a wszystkiemu przyglądał się Doktor Marchewka, stojąc na straży dobrego wzroku zapraszał do swojego stanowiska, gdzie badał wzrok dorosłym i dzieciom.

Były prezenty, radość, wspaniałe piernikowe aromaty i świąteczna muzyka. Życzmy sobie tak wspaniałych Mikołajek co roku!

Tekst: Aleksandra Młyńska