Relacje

Małe wielkie kino

Autor: Iga Długokęcka

Kino KADR, znane jako kino bez popcornu, wkracza do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia. Wszystko za sprawą nowego projektora cyfrowego, który został zakupiony dzięki wsparciu finansowemu w ramach programu operacyjnego PISF Rozwój kin - cyfryzacja. Tym samym, po kilku latach przerwy, reprezentacyjna sala pałacu znów będzie funkcjonowała jako sala kinowa dla aż 464 osób. W technicznych nowościach znalazł się też nowoczesny system nagłośnienia, w tym cyfrowy procesor dźwięku w standardzie Dolby Digital, a sam projektor umożliwia wyświetlanie filmów w technice 3D. Dodatkowo kino wzbogaciło się o bibliotekę do przechowywania filmów, która funkcjonuje podobnie jak te w kinach multipleksowych.

Charakter kameralnego i niekomercyjnego kina pozostaje bez zmian - klasyczny repertuar oraz KinoSzkoła dalej będą odbywać się w przytulnej, małej sali, a ceny biletów pozostaną w granicach 10-14 zł. Sala Teatralna stanie się miejscem dla przeglądów filmowych, premier, transmisji na żywo spektakli i koncertów, wybranych seansów dla dzieci oraz prezentacji filmów z muzyką na żywo.

Przygodę z dużą salą rozpoczniemy w kwietniu od przedpremierowego pokazu Nigdy cię tu nie było (4.04, 19:00) oraz dwóch seansów dla dzieci w ramach Szafy dzieciaka (7.04, 10:15 i 12:30). Później, w kwietniowe czwartki, zagości przegląd filmów Oscarowe Kadry, czyli filmy nagrodzone lub nominowane do tytułowej nagrody.

Kino Kadr należy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Sieci Polskich Kin Cyfrowych.