Relacje

The Lord of the Stars premierowo!!!

Autor: Olaf Otwinowski

The Lord of the Stars – dzieło dąbrowskiej kinematografii w reżyserii Jarosława Cyby (Kabaret DNO) miało wczoraj wielką premierę! Jak przystało na filmową superprodukcję, wszystko zaczęło się od aktorów, czerwonego dywanu i zdjęć na ściance Pałacu Kultury Zagłębia. Po chwili dla paparazzi, główne postacie parodii fantasy postanowiły zrobić sobie zdjęcia z przybyłą na premierę publicznością. 

Gdy wybiła godzina 18:00, wrota Sali Teatralnej zamknęły się, a na scenę wyszedł prowadzący, który przedstawił kilka faktów dotyczących filmu, zakulisowych anegdot oraz przeczytał list od twórcy filmu do aktorów, ekipy filmowej i przybyłych gości. Szanowni Państwo pozostało 5 słów... The Lord of the Stars! Po tych słowach w sali zapadł mrok, a na wielkim ekranie pojawiły się wszystkim dobrze znane postacie: Gandalf, Don Kichot, Conan, Frodo, Gollum, Wiedźmin i inni. Smaczku całemu dziełu nadał dubbing. Swoich głosów postaciom użyczyły najsławniejsze twarze polskiego kabaretu. Widownia co chwilę wybuchała śmiechem, poznając historię krainy Mediolandu i będąc świadkiem rozwikłania zagadki tajemniczych zniknięć filmowych bohaterów.

Film zakończył się happy endem, a premiera The Lord of the Stars wielkimi brawami, wręczeniem nagród za poszczególne role oraz wspólnym zdjęciem. Obeszło się bez ofiar. Jak widać dąbrowscy fani fantasy są uodpornieni na poczucie humoru Jarka Cyby, które nawiązuje do klimatu Latającego Cyrku Monthy Pythona. Pytanie tylko, czy kinomaniacy z innych miast są na to gotowi? Film The Lord of the Stars można oglądać od dzisiaj do środy w Kinie KADR – zawsze o godzinie 17:00. Zapraszamy – o ile się odważycie :)!

Fot. Marek Wesołowski