Relacje

Liczne wyroki w Pałacu Kultury Zagłębia

Autor: Olaf Otwinowski

Ponad 550 osób otrzymało wyrok w ubiegłą niedzielę w Pałacu Kultury Zagłębia. Publiczność zgromadzona w Sali Teatralnej została skazana… na bluesa! Maciej Lipina, Tomasz „Kowal” Kowalski oraz zespół „Skazani na bluesa” wskrzesili ducha Ryśka Riedla na scenie w PKZ. Były emocje, łzy i wspólne śpiewanie. Koncert, który śmiało można zaliczyć do tych z grupy „niezapomnianych”.

Zespół nie tylko był pod wielkim wrażeniem Pałacu, ale przede wszystkim zebranej widowni, która praktycznie zapełniła całą Sale Teatralną i wspierała muzyków oklaskami oraz wspólnym wykonaniem takich utworów jak „Czerwony jak cegła” czy „Sen o Viktorii”. Wokaliści zaczarowali wszystkich swoimi głosami, a muzycy genialnym wykonaniem utworów grupy Dżem, tworząc swoisty muzyczny wehikuł czasu. Nie brakowało również łez, zarówno wśród publiczności, jak i na scenie – jednym z powodów do wzruszenia była reakcja Tomka Kowalskiego na niespodziankę i prezent, jaki przygotowali dla niego przyjaciele i Pałac Kultury Zagłębia, z okazji jego urodzin. Wszystko to stworzyło niezwykłą atmosferę, która zapewne udzieliłaby się i samemu Rysiowi.

Jeszcze raz gorąco dziękujemy publiczności i muzykom, dla takich chwil warto żyć i odwiedzać Pałac Kultury Zagłębia, a jak wszyscy wiemy „w życiu piękne są tylko chwile”.     

 

Foto.: Marcin Kobryń