Placówki

Lato kreatywnych

Autor: Magdalena Koziak

Z  bagażem artystycznych doświadczeń i kreatywnych działań  wyruszają  w „świat letniej przygody” – uczestnicy zajęć Edukacji Artystycznej  sezonu  kulturalnego 2014/2015.
Słoneczny weekend z Helikonem – zaprezentował nieograniczone możliwości artystycznej kreacji placówek kulturalno - edukacyjnych Pałacu Kultury Zagłębia.
Efekty umiejętności członków sekcji manualnej i plastycznej (wyeksponowane na wystawie otwartej z tej okazji) – wzbudziły podziw zwiedzających.
Otwarte warsztaty  artystyczne, przesłuchania wokalne, bezpłatny udział w zajęciach ruchowych – zachęciły do tego rodzaju aktywności - nowych sympatyków. Wielu emocji dostarczyły konkursy, quizy i tematyczne niespodzianki.
Oferta „Zielonego lata z Helikonem”- już wywołała żywe zainteresowanie, zwłaszcza wśród osób zwiedzających wystawę „Mali podróżnicy” (przygotowaną  przez dzieci z sekcji manualnej  i instruktora – Ewę Krawczyk), nawiązującą do wakacyjnych przygód  lądowych, morskich i powietrznych.
W wakacyjne klimaty wprowadził również wierną publiczność – wieczór muzyczny „Z piosenką…do lata” – w wykonaniu śpiewaków chóru „Zorza” i solistów „Helikonu”. Ciekawie opracowany  muzycznie przez Elżbietę Bartosik-Kaźmierską i Jerzego Kołodzieja.

Serdeczny odbiór tego kulturalnego przedsięwzięcia – to udany finał sezonu, ale i  potwierdzenie przyjęcia zaproszenia na kolejne spotkania.., z dziećmi – już od 18 sierpnia!

Tekst i zdjecia: Lidia Wolny