Relacje

Lalki teatralne inspirowane Japonią

Autor: Małgorzata Fert

Za nami drugie warsztaty artystyczne pt. "Kulisy Teatru", organizowane w ramach Akcji Lato 2016. We wtorek, 28 czerwca 2016 r., Galerię Sztuki PKZ odwiedziły kolejne dzieciaki, w tym również nasi podopieczni ze Świetlicy Środowiskowej w Strzemieszycach Małych.

Wzorem poniedziałkowej, wtorkowa grupa zainteresowanych odbyciem podróży do krainy czarów, magii i wymyślnych stworów, obejrzała wystawę "Oto moja baśń" autorstwa Grzegorza Ptaka i niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przeniosła się do fascynującego świata teatru.

Zarówno przedstawicielki płci pięknej, jak i ich koledzy z wielkim sercem i zaangażowaniem przykładali się do pracy. Tematem przewodnim zajęć była – Japonia – i to ona miała stanowić inspirację do stworzenia lalek teatralnych. Królowały barwne kimona, charakterystyczne oczy, zwiewne suknie i pięknie upięte włosy. Uczestnicy wyczarowali prawdziwe artystyczne perełki.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania, a efekty pracy z poniedziałkowych warsztatów możecie zobaczyć tutaj…., do czego gorąco zachęcamy, bo jest na co popatrzeć!