Relacje

Kultura minionego weekendu

Autor: Olaf Otwinowski

Kto został w mieście na weekend, ten wie, że w piątek i sobotę można było wziąć udział w 3 wydarzeniach organizowanych przez Pałac Kultury Zagłębia w ramach miejskiej Akcji Lato 2020. Miniony weekend rozpoczęliśmy od pokazu filmowego na parkingu Nemo - Świat Rozrywki. W sobotę natomiast można było wziąć udział w koncercie Hot 20 Strings w Parku Zielona, a następnie obejrzeć film Green Book w Fabryce Pełnej Życia.

Weekend z PKZ wystartował w piątek o 21:00, gdyż o tej godzinie rozpoczął się seans Letniego Kina Plenerowego na parkingu Nemo – Świat Rozrywki. Widzowie mogli obejrzeć francuską komedię zatytułowaną I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże. Wydarzenie odbyło się w ramach cyklu pokazów filmowych w dąbrowskich dzielnicach.

15 czerwca mieszkańcy przybyli do Kręgu Tanecznego Parku Zielona, gdzie rozbrzmiewał gypsy jazz w wykonaniu zespołu Hot 20 Strings. Paryskie klimaty muzyczne udzieliły się zarówno młodszej, jak i starszej części publiczności, która nie omieszkała wyrazić swoich emocji w tańcu – i bardzo dobrze! O 21:00 w zupełnie innej przestrzeni, bo w Fabryce Pełnej Życia, wielbiciele filmowi mogli obejrzeć znakomity film Petera Farelly’ego Green Book z Viggo Mortensenem i Mahershalą Ali w rolach głównych. Zdobywca trzech Oscarów zapełnił wszystkie leżaki, a w fabryce zapanowała nietuzinkowa atmosfera.

Do zobaczenia w kolejny weekend!

Fot. Marek Wesołowski