Relacje

Kreatywne Ferie w PKZ

Autor: Olaf Otwinowski

Ferie w Pałacu Kultury Zagłębia trwają w najlepsze! Akcja Zima zawitała do Kina KADR, placówek PKZ, jak i samego pałacu. Dzieciaki z całą pewnością kreatywnie spędzają wolny czas, odrywając się od komputerów i telewizji. Pomimo sprzyjającej zimowym zabawom pogody, pałacowe warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem.

W pierwszej połowie ferii zimowych, najmłodsi odbiorcy kultury, oprócz zajęć z tworzenia masek karnawałowych i teatru kukiełkowego, pokazów talentów oraz wycieczek m.in.: do kina, kregielni i siedziby NOSPR zorganizowanych przez placówki PKZ, mogli stworzyć swoje najpierw gliniane, a po wypaleniu ceramiczne arcydzieła z Sylwią Nowak w Pracowni Plastycznej. Podczas warsztatów Fidiasz w Pałacu była również okazja do wykonania pięknych serduszek z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz stworzenia kolorowej mozaiki. Z kolei na pałacowym poddaszu odbywały się lekcje gry na gitarze, gdzie Wojtek Wróbel pokazywał jak prawidłowo chwytać za gryf, grać poszczególne dźwięki, a nawet całe utwory – wszystko zależało od stopnia zaawansowania młodych gitarzystów.

Kino KADR przeniosło dzieci i młodzież w świat filmowej fantazji, dzięki takim tytułom jak Przygody Finna czy Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć. Jednak to nie koniec Ferii z Filmem. Od 21 stycznia na wielkim ekranie zagoszczą Trolle, następnie odwiedzimy Osobliwy Dom Pani Peregrine i wybierzemy się w przygodę z Vaianą, by poszukać Skarbu Oceanu.

Natomiast od 23 stycznia w siedzibie PKZ będziemy wyginać śmiało ciało w rytmie hip-hop i breakdance. Na bezpłatne warsztaty taneczne z Olkiem Kulikiem pozostało kilka wolnych miejsc, dlatego zachęcamy do zgłaszania się pod numerem telefonu: 32 733 88 08.