Relacje

Kreatywne brudzenie – czyli Sensoplastyka© dla najmłodszych

Autor: Małgorzata Fert

Uczestnicy zajęć warsztatów „Od niemowlaka do przedszkolaka” wraz z rodzicami, w dniach 7-8 marca 2016 r. mogli uwolnić swoją kreatywność, twórczą energię i naturalną ekspresję!

Podczas zajęć wzbogaconych o elementy Sensoplastyki© tworzyli kolorowe masy, przy użyciu artykułów spożywczych o różnych strukturach i konsystencjach. W działaniach warsztatowych, współtworzonych przez dzieci i rodziców, wykorzystaliśmy tylko te produkty, które są w pełni bezpieczne dla maluszków – te które różnie pachną, kolorowo wyglądają, są miękkie, szorstkie, suche, mokre i skupiają ich uwagę. Dzieci mogły mieszać, ugniatać, lepić, tworzyć dowolne kształty. A przy tym wszystkim fantastycznie się bawić. Twórcza zabawa dostarczyła wszystkim uczestnikom dużo emocji, radości i uśmiechu, co możemy zaobserwować w fotogalerii z warsztatów.

Edukacja plastyczna wzbogacona o elementy Sensoplastyki© korzystanie wpływa na optymalny rozwój całego organizmu dziecka i stymulację wszystkich jego zmysłów (węch, wzrok, dotyk, słuch, smak).

Zdjęcia - Maja Szwedzińska