Placówki

Konkurs recytatorski

Autor: Administrator
W PKZ - Domu Kultury Ząbkowice, 10 czerwca 2011r. odbyła się I Edycja Miejskiego Konkursu Recytatorskiego „Jan Brzechwa  Uczy i Bawi". W rywalizacji uczestniczyło trzydzieścioro dwoje dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych w trzech kategoriach wiekowych: do 5 lat, od 6 - 7 lat i od 8 - 9 lat. Każdy uczestnik prezentował jeden wiersz. Wiele można by wymieniać tytułów, takich jak  „Prot i Filip", „Tańcowała igła z nitką", Żuk", Baran" czy „Kto z kim przestaje". 

 

Jury, w którym między innymi zasiadł Radny Piotr Bobrowski, miało trudny orzech do zgryzienia, bowiem wszystkie dzieci pięknie deklamowały. Prezentacje recytatorskie wzbogacone o środki teatralne (ruch, gest, rekwizyt, strój) dostarczały komisji niezapomnianych wrażeń.

Podstawowym kryterium oceny był ogólny wyraz artystyczny. Po naradzie  Jury ogłosiło wyniki  :

I kategoria wiekowa
I Miejsce -  OLIWIA SĘK  (Oddz. Przedszkolny SP Nr 23) za recytację „Koziołeczka"
Wyróżnienie -  MARIA PŁÓCINICZAK  (Przedszkole Nr 28) za wierszyk „Samochwała".

II kategoria wiekowa
I Miejsce - NATALIA SZEWCZYK  (Przedszkole Nr 20 z Oddz. Integr.) za wiersz „Na straganie".
Wyróżnienie - DAGMARA ADAMCZYK (SP Nr 26) za wierszyk „Samochwała"

III kategoria wiekowa
I Miejsce - ADAM ŻOLOŃSKI (ZS Nr 2 ; SP Nr 13) za wiersz „Kwoka".
Wyróżnienie - DOMINIK PILZAK (SP Nr 26) za wiersz „Jajko".

Za zajęcie I Miejsca i Wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszyscy biorący udział w konkursie dyplomy uczestnictwa i małe co nieco.

Rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji polskiej poprzez rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie nowatorskich interpretacji umiejętności recytatorskich dzieci, spełniło oczekiwania konkursu.