Aktualności

Konkurs "100-tka i gra muzyka!" - II etap - głosowanie

Autor: Olaf Otwinowski

Komisja PKZ w składzie: Mateusz Makselon, Anna Gałęziowska, Tomasz Kubisa i Grzegorz Drygała wybrała 15 Muzyków, którzy przeszli do II etapu Konkursu "100-tka i gra muzyka!". Teraz czas na Was drodzy Internauci, by oddać głos na jednego z nich. Zwycięska 5-tka zagra na Dniach Dąbrowy Górniczej 2016, z okazji 100-lecia Miasta. Więcej informacji nt. głosowania w REGULAMINIE konkursu. Wszystko w Waszych rękach!

- UWAGA! Zmiana w Regulaminie Konkursu "100-tka i gra muzyka!"

- UWAGA! Cente zrezygnował

1. Part of Beginning

Jesteśmy energetycznym, deathcorowo/modern death metalowym triem, które gra muzykę tak ciężką, że walec drogowy mięknie. Jesteśmy ekipą, która zapewnia: pogo, machanie głową, moshing, krew, pot.
Part of the Beginning jest gwarancją udanej imprezy w profesjonalnym wykonaniu!

LINK DO UTWORU

GŁOSOWANIE

2. Funky Logic

FunkyLogic to zespół założony we wrześniu 2014 roku, łączący w sobie kilka gatunków muzycznych i siedem różnych charakterów.

Kasia Jankowiak - wokal,
Monika Bugdoł - chórek,
Artur Szmer - gitara akustyczna/elektryczna,
Marcin Czekajski - gitara elektryczna,
Marcin Obielak - klawisze,
Tomasz Balon Balicki - gitara basowa,
Patryk Potempa - perkusja.

LINK DO UTWORU

GŁOSOWANIE

3. Animate

Jesteśmy zespołem ANIMATE z Dąbrowy Górniczej - Będzin. Nasza muzyka to połączenie rocka z elementami charakterystycznymi dla muzyki progresywnej czyli melodyjne wokale, pasaże gitary przeplatane tłami instrumentów klawiszowych. Posiadamy autorski materiał, dwie krótkie promocyjne płytki nagrane w dwóch różnych studiach, doświadczenie koncertowe -  Antyportalfest zorganizowanym przez ludzi z Antyradio, dni Będzina (scena OSIR), występy w Leśniczówce (Park Chorzów), MCK Mysłowice czy wywiad dla Dziennika Zachodniego oraz Radio Katowice. Skład zespołu to wokalista plus cztery instrumenty, ale obsługiwane przez trzy osoby.

LINK DO UTWORU

GŁOSOWANIE

4. Iscariota

Iscariota - polska grupa muzyczna powstała w 1990 roku w Sosnowcu. Zespół w początkowym okresie działalności prezentował muzykę z gatunku melodic death metal. Obecnie zespół wykonuje muzykę z pogranicza thrash i heavy metalu. Zespół zagrał szereg koncertów (również koncerty charytatywne) w kraju, uczestniczył w wielu festiwalach, plenerach, koncertach klubowych.
Wśród najważniejszych należy wymienić koncerty zagrane z: Saxon, Blaze Bayley, Kat, Vader, Lake of Tears, Quo Vadis, Eternal Deformity, Christ Agony, Hunter, Frontside, Horrorscope.  

Skład zespołu:
Piotr Piecak - wokal 
Dominik Durlik - gitara  
Piotr Zapart - bass  
Tomasz Dudziński - perkusja  
Justyna Szatny – synths  

LINK DO UTWORU

GŁOSOWANIE

5. ProAge

Mają w dorobku nagrane 2 EPki i 2 płyty koncertowe , w planach nagranie dużego krążka . Tworzymy tylko i wyłącznie autorską muzykę z własnymi polskimi tekstami . Poniżej link do YT z naszym utworem "Życie na wynos". Mariusz Filosek - wokal, Arek Grybek - perkusja, Paweł Drobniewski - bas, Tomek Papiernik - gitara i Marcin Kosakowski – klawisze.

LINK DO UTWORU

GŁOSOWANIE

6. Janicek

Kapela Folkowa Janicek to zespół istniejący od 2013 roku. W jego skład wchodzą profesjonalni muzycy związani z Akademią Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Na codzień "Janicki" towarzyszą Reprezentacyjnemu Zespołowi Pieśni i Tańca "Zawiercie" z którym występowaliśmy wielokrotnie na scenach krajowych i zagranicznych, odwiedzając m.in.: Węgry, Włochy, Turcję, Grecję, Czarnogórę, Meksyk, Litwę, Czechy, Słowację czy Tajlandię. Jesteśmy laureatami licznych festiwali i konkursów o charakterze międzynarodowym. Nasza kapela wykonuje niezwykle żywiołową polską i zagraniczną muzykę folkową, muzykę klezmerską i utwory rozrywkowe inspirowane folklorem. Imprezy z Kapelą Folkową Janicek są niezwykle żywiołowe i podbijają serca wszystkich słuchaczy. Wykonujemy muzykę cieszącą się ogromnym zainteresowaniem. Mieszamy muzykę różnych stron świata, dając jej nowego, niespotykanego brzmienia. Przy naszych dźwiękach można tańczyć i śpiewać do woli!

LINK DO UTWORU

GŁOSOWANIE

7. Lucyna Gawlik

W swoim dorobku muzycznym ma kompozycje opracowane na gitarę klasyczną, są to m.in. etiudy. Na kanwie europejskich tradycji muzycznych napisała utwór instrumentalny "Róża" oraz "Walc Europa". Autorka kilku piosenek, z których jedna oczywiście związana jest tematycznie z Dąbrową Górniczą, to "Dąbrowska Ballada" i utwór instrumentalny ''POGORIA I'' Etiuda. Pani Lucyna koncertuje również w różnych Ośrodkach Kultury i Dworach na terenie całego kraju. Z gitarą związana od ponad 50 lat, a z Dąbrową Górniczą od lat 40.

LINK DO UTWORU

GŁOSOWANIE

8. Cente - rezygnacja z udziału w konkursie.

9. Transgresja

Transgresja – w psychologii i filozofii, przekraczanie granic: biologii, osobowości, granic społecznych oraz norm społecznych. Zespół Transgresja powstał na początku roku 2015 prezentując muzykę z nurtu rock/metal alternatywny.

Paweł Gładysz: Wokal
Mateusz Kołodziejczyk: Gitara elektryczna
Marcin Bula: Perkusja
Rajmund Borek: Bas

LINK DO UTWORU

GŁOSOWANIE

10. NaSenNie

Był wczesny ranek, Aga miała na sobie czerwoną sukienkę i kosz pełen żółtych tulipanów. Jano zmęczony poranną zmianą leniwie prowadził pojazd. WhyDuck- kontroler od razu wyczuł, że kobieta z rozwianym włosiem nie miała przy sobie biletu. Makaron, miejscowy pijaczyna drzemał obok zwinięty w kłębek na siedzeniach. Stukot kół o szyny, skrzypiąca stara blacha, warkot silnika i płacz kobiety której nie stać na bilet... to wszystko zaczęło brzmieć jak kawał porządnego rocka. Wiedzieli co robić. Aga porzuciła zawód ulicznej kwiaciarki, Jano już nigdy nie wsiadł do tramwaju, WhyDuck odszedł ze znienawidzonej pracy a Makaron odłożył denaturat na bok. Sprzedali tramwaj, kupili dwie gitary i garnek i tak to się właśnie zaczęło...

LINK DO UTWORU

GŁOSOWANIE

11. Pan UraJan

Zespół wykonuje piosenki z własną muzyką do tekstów Pawła Pelczara. Ich muzyka jest mieszanką różnych stylów (folk, jazz, psychodelia) i jak stwierdzono doświadczalnie, ma silne działanie relaksujące.

Skład zespołu:
Paweł Pelczar - wokal, gitara
Adam Hagno - gitara basowa
Tomasz "Siaki" Oleksiak - perkusja
Paweł "Indian" Stępniak - przeszkadzajki dęte
Dominik Rękawiecki - puzon

LINK DO UTWORU

GŁOSOWANIE

12. AeSPe & Greg

AeSPe - urodzony i mieszkający w Dąbrowie Górniczej, raper i producent, związany z lokalną sceną hip hopową od 2000 roku. Obecnie reprezentant ( rekrut ) wytwórni MaxFloLab. Na koncie 3 solowe płyty. Najnowsza pt. Dystopia, wydana w formie internetowej przez MaxFloLab. Finalista i laureat licznych konkursów: laureat konkursu Experyment Underground, finalista konkursu Kodex 5, Street Level Jarocin, Rap Eskadra, artysta tygodnia Other Center Music, finalista konkursu Nowa Twarz My Music. 

Greg - urodzony w Będzinie, mieszkający obecnie w Sosnowcu raper, związany z lokalną sceną. Na koncie kilka solowych dobrze przyjętych projektów, oraz wspólne kawałki z AeSPe, wraz z klipem zrealizowanym przez JednookiMedia, do utworu konkursowego pt. Mówili mi. Uczestnik konkursu Pompuj rap 4. 

LINK DO UTWORU

GŁOSOWANIE

13. Rita Raga

Czyli Małgorzata Grudniak. Wokalistka, autorka piosenek i tancerka.  Posiada dyplom Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Baletowego przy Gliwickim Teatrze Muzycznym. Wykonuje muzykę pop i taneczną - utwory autorskie oraz covery. W 2015 roku ukazał się jej debiutancki singiel promowany teledyskiem - numer wydany został przez włoską wytwórnię Chronoworld Records (część amerykańskiego koncernu Proton Music). Nagrywa także wokale dla producentów muzyki elektronicznej i wiele z tych utworów cieszy się popularnością wśród światowej sławy DJ.

LINK DO UTWORU

GŁOSOWANIE

14. Niadara

Dąbrowski zespół rockowy założony w 2015r. W skład kapeli wchodzą : Karol Caputa, Jan Kwaśniewski i Frankie Baron. Utwór "Stale" to pierwszy kawałek na płycie demo "Play It Loud Or Don't" która ukaże sie niebawem.

LINK DO UTWORU

GŁOSOWANIE

15. Sycamore Tree

Jesteśmy Sycamore Tree. Gramy mocnego rocka z domieszką progresywnych wpływów, heavy metalu i wstawek melodycznych. W obecnym składzie gramy od października ubiegłego roku. Założycielami naszego zespołu są Aleksander  i Wojciech Jaworscy. Na basie gra Karol Fujarski, a na perkusji jego brat bliźniak Kamil. Naszym czarującym frontmanem jest Radek Zych. 

LINK DO UTWORU

GŁOSOWANIE

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GŁOSOWANIE POTRWA DO 30 KWIETNIA, DO GODZINY 20.00.