Relacje

Kolejnych 61 lat! Urodzinowy weekend w PKZ

Autor: Olaf Otwinowski

Urodzinowy weekend w Pałacu Kultury Zagłębia rozpoczął się 10 stycznia, a zakończył się 3 dni później. Pierwszymi wydarzeniami w ramach obchodów były wernisaże wystaw autorstwa Dąbrowskiej Grupy Fotograficznej. 11 stycznia oficjalnie rozpoczęliśmy obchody 61-lecia, koncertem Piosenki z górnej półki. W niedzielę natomiast Waldemar Malicki pokazał Klasykę po bandzie.

10 stycznia o 18:00 otworzyliśmy dwie wystawy dąbrowskich, profesjonalnych fotografików oraz artystów-amatorów wchodzących w skład Dąbrowskiej Grupy Fotograficznej. Pierwsza z ekspozycji zatytułowana Autoportret, to próba podjęcia dialogu na temat własnego JA za pomocą różnych technik artystycznych. Wspomniana wystawa dostępna jest do 3 lutego w Galerii Sztuki PKZ, podobnie jak wystawa Detal w Pałacu, która dostępna jest w przestrzeniach wystawienniczych Sali Teatralnej w Holu Głównym. „Detal w Pałacu” to fotograficzne uchwycenie szczegółów, z których składają się piękne przestrzenie dąbrowskiego PKZ.

11 stycznia rozpoczęliśmy 61. rok działalności Pałacu Kultury Zagłębia. Z tej okazji odbył się znakomity koncert projektu Andrzeja Strzeleckiego Młynarski, Osiecka, Przybora - Piosenki z górnej półki. Swój talent wokalny zaprezentowali: Marian Opania, Anna Jurksztowicz, Natalia Sikora, Marcin Januszkiewicz oraz Kwartet Rampa. Muzyczną oprawę zapewnił zespół pod kierownictwem Marka Stefankiewicza. Całość koncertu poprowadził jego autor - Andrzej Strzelecki. Koncert zakończył się owacjami na stojąco. Nie zabrakło również życzeń od włodarzy miasta oraz lokalnych polityków.

W niedzielnym repertuarze PKZ znalazł się także spektakl muzyczny Klasyka po bandzie Waldemara Malickiego i solistów. Oba koncerty zapełniły widownię do ostatniego miejsca, a to dopiero początek roku i atrakcji w Pałacu Kultury Zagłębia.

Fot. Marek Wesołowski