Relacje

Kolejny kulturalny weekend za nami

Autor: Olaf Otwinowski

Ubiegły weekend w PKZ stał pod znakiem muzyki i wspólnej zabawy. Kulturalny koniec tygodnia rozpoczął się w piątek, gdy na scenie pałacu zaprezentował się zespół Stare Dobre Małżeństwo. W sobotę bawiliśmy się na Festynie Folklorystycznym Chlebem i solą - raz na ludowo, a w niedzielę poznaliśmy Króla Maciusia podczas Niedzielnych Poranków Teatralnych.

W piątek tj. 10 maja na deskach PKZ ponownie mogliśmy usłyszeć i zobaczyć zespół Stare Dobre Małżeństwo, który tradycyjnie przyciągnął tłumy do Sali Teatralnej. Publiczność przeniosła się w świat ich największych przebojów, śpiewając razem z zespołem.

W sobotę przy remizie OSP Ujejsce odbyła się kolejna w tym roku impreza plenerowa, której fundamentem jest lokalny folklor. W festynie Chlebem i solą wzięło udział 12 Kół Gospodyń Wiejskich, które oczarowały nie tylko występami artystycznymi u boku Miejskiej Orkiestry Dętej i zespołu Swojaki, ale przede wszystkim suta zastawionymi stołami biesiadnymi, chlebami na naturalnym zakwasie i dziełami rękodzieła ludowego.

W niedzielę na deskach Domu Kultury Ząbkowice miał miejsce przedostatni spektakl dla dzieci w tym sezonie. Najmłodsi mieli okazję poznać Króla Maciusia, który nagle z dziecka musiał stać się mężczyzną i stawić czoła wyzwaniom jakie niesie ze sobą bycie królem i wzięcie odpowiedzialności za swoje państwo i poddanych. Spektakl kukiełkowy zaprezentowała Grupa O!Teatr.

To jeszcze nie koniec imprez w tym sezonie kulturalnym, więcej informacji w repertuarze PKZ.

Fot. Marek Wesołowski