Relacje

Kolejne baśniowe warsztaty za Nami!

Autor: Małgorzata Fert

Za nami kolejna podróż do magicznego świata baśni i teatru. Tym razem w niezwykłej wyprawie towarzyszyli nam najmłodsi z Niepublicznego Żłobka i Przedszkola "Stonoga" w Dąbrowie Górniczej.

Warsztaty wyobraźni organizowane w ramach wystawy "Oto moja baśń", autorstwa Grzegorza Ptaka, rozpoczęliśmy od oprowadzenia kuratorskiego uczestników. Dzieci w trakcie zwiedzania ekspozycji składającej się z baśniowych obrazów, niezwykłych kukiełek oraz teatralnych rekwizytów nie kryły zachwytu. A to co najlepsze, czyli puszczenie wodzy fantazji i działania artystyczne były dopiero przed Nami!

Pod okiem pracowników Pałacu Kultury Zagłębia, dzieci wykazały się niczym niepohamowaną kreatywnością i stworzyły małe dzieła sztuki. Wykonały barwne kolaże, składające się z wcześniej przygotowanych bajkowych elementów, do których domalowały wszystko to – co zrodziło im się w pomysłowych główkach. Efekty można podziwiać w poniższej fotogalerii.

Wszystkich chętnych do odbycia podróży do cudownego świata baśni i legend, pełnego księżniczek, smoków i krasnoludów, a nawet trolli – zapraszamy do odwiedzenia Galerii Sztuki PKZ i wystawy twórcy Teatru Księżyc pt.: "Oto moja Baśń", która można oglądać do 30 czerwca.

Wstęp wolny.

Jednocześnie przypominamy, że w dniach 27-30 czerwca 2016 r. rozpoczynamy wakacje z Galerią Sztuki PKZ. I to nie byle jak, bo kreatywnymi warsztatami z tworzenia niezwykłych kukiełek teatralnych. Jeśli chcecie zagłębić tajniki teatru, rozwinąć wyobraźnię, wpaść w wir działań twórczych i stworzyć coś jedynego w swoim rodzaju, to warsztaty o tajemniczej nazwie – "Kulisy Teatru" są właśnie dla Was!

Więcej informacji tutaj....

Serdecznie zapraszamy!
 

Zdjęcia – Kalina Bałdys