Relacje

KinoSzkoła - podsumowanie

Autor: Grzegorz Drygała

Za nami kolejny sezon działalności programu KinoSzkoła. Co roku, prowadzone przez nas oferty edukacyjne przyciągają rzesze spragnionych kontaktu z kulturą obywateli Dąbrowy, Będzina i Sosnowca. Liczby mówią same za siebie. W tym roku udało się nam pobić kolejne rekordy frekwencyjne. Odbyło się 180 zajęć, które spotkały się z zainteresowaniem blisko 9,5 tyś. uczestników. Ponad to uruchomiona w tym roku, gałąź programu zatytułowana KinoSzkoła Seniora odniosła znaczący sukces. Okazuje się, że magia kina i pragnienie wiedzy transcendują międzypokoleniowe bariery.

Program KinoSzkoła jest dofinansowany przez Filmotekę Narodową oraz Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych. Nasze prelekcje i seanse są wtajemniczeniem w świat sztuki filmowej dla szerokiego spektrum odbiorców. Stanowią cenne narzędzie do formowania świadomego uczestnictwa w kulturze. Prowadzone przez zaprzyjaźnionych filmoznawców warsztaty uzupełnia, zawsze znakomity, repertuar. W tym roku szkolnym najmłodsi widzowie mieli okazje obejrzeć m.in. najnowszą ekranizację „Małego Księcia” i „Paddingtona”. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zapoznali się z klasyką kina polskiego, z Kieślowskim i Wajdą. Seniorzy mogli obejrzeć np. film „Body/Ciało” Małgorzaty Szumowskiej, zgłębiając przy tej okazji problem duszy w antropologii kulturowej.

Bądźcie z nami również w nowym roku szkolnym 2016/2017. Zapisy ruszają już we wrześniu. Zapraszamy!

Oficjalna strona projektu KinoSzkoła: www.kinoszkola.pl oraz FB

A na dowód, że KinoSzkoła nie jest nudna i że oprócz filmów, to cała gamma różnych zajęć, przedstawiamy poniższą galerię zdjęć z tego sezonu.

Tekst: Grzegorz Marcinkowski
Zdjęcia: Grzegorz Drygała