Kino

Kino Jazz | cykl muzyka w Kadrze

Autor: kamila.szwarc

Tej jesieni, zapraszamy wszystkich miłośników muzyki na dobrze już znany cykl muzyki w Kadrze, czyli Kino Jazz. Dokumentalne seanse, które od ubiegłego roku święcą triumfy w kinach całej Polski, powracają po pandemicznej przerwie z nowymi propozycjami filmowymi.

Już 15 października o godz. 17:00 pokażemy PREMIEROWO film RONNIE WOOD: KTOŚ NA GÓRZE MNIE LUBI! To intymny portret Ronniego Wooda, członka Rolling Stones, który zabiera widzów w podróż przez swoje życie, opowiadając wraz ze swoimi przyjaciółmi - a są nimi: Mick Jagger, Keith Richards, Imelda May, Rod Stewart, Charlie Watts - o jego jasnych i ciemnych zaułkach.

A następnie 29 października również o 17:00 na dokument muzyczny NOWY ORLEAN: MIASTO MUZYKI Film odkrywa przed widzem dziedzictwo kulturowe, chyba najbardziej muzycznego miasta w świecie: Nowego Orleanu. Poprzez historię miasta i jego muzyczne dzieje, historię narodzin jazzu i innowacji w nim, R&B, funky prowadzi nas na ekranie nominowany do Oskara oraz 6cio krotny zdobywca Grammy, kompozytor jazzowy Terence Blanchard.